Zespół VERDIS powstał w 2006 roku w Białymstoku z inicjatywy Sławomira Suszko (autora takich przebojów jak „Jasnowłosa”, „Bara, Bara” - wykonywanych przez grupę Milano) lidera byłej formacji EXIT. Obecnie zespół tworzą: Marcin Kalinowski, Andrzej Dębowski  oraz formacja taneczna.

Przełomowym momentem istnienia grupy był rok 2008, kiedy to zrodził się pomysł wydania własnego albumu. I tak na początku roku powstają nowe utwory ,,To Twoja wina", ,,Natali", ,,A ja tak czekam", które zostają bardzo mile przyjęte, zyskują dużą popularność wśród słuchaczy oraz uzyskują miano przebojów. Po kilku miesiącach prac 6 grudnia 2008 r. nakładem wydawnictwa SUN MUSIC ukazał się ich debiutancki album, pod bardzo zachęcającym tytułem ,,DLA CIEBIE". Krążek zawiera doskonałą kompozycję 16 autorskich utworów, gwarantujących świetną zabawę oraz niezapomniane chwile przy doskonałej muzyce.
 

Sukces pierwszej płyty oraz motywacja do dalszej pracy była motorem napędowym do dalszej pracy. Powstają nowe utwory, które stają się niezbędnym elementem każdej udanej imprezy. Drugi album pt. „Siedem dni na miłość” ukazuje się w czerwcu 2010 roku nakładem Wydawnictwa Muzycznego „FOLK”. Album, z którego większość utworów grana była jeszcze przed premierą drugiego krążka, znajduje bardzo duże zainteresowanie wśród słuchaczy. „Kłamiesz kłamałaś”, „Number One”, „Dziewczyna szczęściarza”, „Moja pretty woman” - to tylko niektóre utwory które kojarzone są z „dużą dawką doskonałej muzyki” zarówno w całym kraju jak i zagranicą oraz stanowią niezbędny element każdej udanej imprezy. Pochodzący z tej płyty utwór „EMIGRANT” emitowany jest w wielu rozgłośniach i telewizjach min. w USA, Anglii, Irlandii, Australii, Belgii, Niemczech.

            Teledyski oraz wywiady z zespołem VERDIS można oglądać min. w VIVA, TV SILESIA, ITV, TELE 5 oraz na innych programach poświęconych muzyce tanecznej. Przeboje zespołu można słuchać w wielu rozgłośniach radiowych.

         15 kwietnia 2013 r Oddajemy w Wasze ręce naszą trzecią płytę pt. TYLKO MNIE KOCHAJ.Kolejny album, jakże ważny w całej naszej dotychczasowej  twórczości muzycznej . Bardzo długo oczekiwany przez wielu naszych sympatyków i fanów. Radość oraz emocje , które przez cały czas towarzyszyły nam podczas powstawania tej płyty , a także energetyczne teksty i przesłania niech umilają Wam każdą chwilę od tych najmniejszych po największe. Głęboko wierzymy , że każdy z Was odnajdzie tu cząstkę siebie , wiele radości oraz wewnętrznych doznań w każdej stworzonej nutce i każdym słowie.